1 Nisan 2012 Pazar

Şamanlar Diyarı

Yazar: Barış Müstecaplıoğlu
Yayına Hazırlayan: Selçuk Aylar
Kapak: Ertaç Altınöz
Yayınevi: İthaki Yayınları
Sayfa Sayısı: 304

Dans ederek tanrıların katına çıkan, hayvanlara dönüşen şamanlar, ayrı bir ruha sahip yılanbaşlı kuyruklarıyla hayatı paylaşayan harnanlar, geceleri ışıl ışıl parlayan nar kuşları, geçmişi dumandan bir tiyatroyla canlandıran büyüler, salların üzerine kurulmuş gizemli köyler… Şamanlar Diyarı’nda görebileceğiniz şeylerden sadece birkaçı.
Bu olağanüstü diyarın sakinleri arasında yaşananlar ise bildiğimiz dünyada, tarihin her döneminde, insanın insana ettiklerine dair derin bir iç çekiş, evrensel bir sorgulama. Bizi biz yapan nedir? Ya da ötekini farklı kılan? Toplumların güç sahipleri çatıştığında, arada kalan sıradan insanlara ne olur? Nasralar ve delkarlar belki aramızda dolaşmıyor, ama başlarından geçenler dünyanın birçok farklı coğrafyasında yaşandı ve yaşanmakta.
Öykü ve romanlarıyla dört kıtada, sekiz ülkede okunan Barış Müstecaplıoğlu, merak uyandıran anlatımıyla bizlere yeni bir diyarın kapılarını açıyor. Birbirinden ilginç dostlar edineceğiniz, renkli bir yolculuk için bohçanızı hazırlayın. Kalyon limandan ayrılmak üzere…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...