22 Şubat 2012 Çarşamba

Yeni Çağın Ejderhaları Serisi

1- YENİ ÇAĞIN DOĞUŞU

Yazar: Jean Rabe
Özgün Adı: The Dawning of a New Age
Çeviren: Cihan Karamancı
Yayınevi: Ankira Yayınevi
Sayfa Sayısı: 320

Kaos Savaşı bitmişti... Büyü artık yoktu... Ya da?
Tanrılar kaybolmuşlardı ve büyü Krynn’de gittikçe azalıyordu, Ölümlüler Çağı başlamıştı. Ancak, bu çağ diğer yandan Ejderhalar Çağı’ydı... Daha önce görülenlerin herhangi birinden daha büyük ve daha kuvvetli ejderhalar.
Köyleri yıkıyorlar, halkı köleleştiriyorlar ve Ansalon’un hükümdarları olduklarını ileri sürüyorlar.
Mızrak Savaşı sadece bir prova, Kaos’a karşı olan savaşsa sadece bir çatışmadır. Ejderhalar Savaşı ise başlamak üzeredir.
İlk yol arkadaşlarından geride kalan tek kişi olan Altınay vazgeçmek niyetinde değildir ve ejderhaların karşısına çıkmak için yeni kahramanlar aramaktadır. Sorunlu bir adam Altınay’ın çağrısına kulak verir.
Yeni Bir Çağ’ın Doğuşu, dünya çapında best-seller olan Ejderha Mızrağı destanında, yeni fantastik maceraların kapısını açıyor.


2- KASIRGANIN GÜNÜ

Yazar: Jean Rabe
Özgün Adı: The Day of the Tempest
Çeviren: Cihan Karamancı
Yayınevi: Ankira Yayınevi
Sayfa Sayısı: 320

Büyük ejderha derebeyleri Krynn’i esaret altına almakla tehdit ediyorlar.
Toprağı büyü yoluyla değiştirerek huysuz mizaçlarına uyması için ülkeler şekillendirdiler ve şimdi de ejderhalardan, insansılardan ve tohumlardan oluşan ordular toplamaya başladılar.
Hatta bir zamanların onurlu Takhisis Şövalyeleri bile onların saflarına katılıyorlar ve Ansalon’da yaşayanlara saldırmaya hazırlanıyorlar.
Bu, Krynn’in en karanlık saati.
Fakat bir avuç insan teslim olmayı reddediyor. Ünlü büyücü Palin Majere tarafından yönetilen ve kadim ejderha mızrağına sahip olan bu kişiler, derebeylerine karşı durmaya cüret ediyorlar.
Bu, onların son cesurca davranışları olabilir.


3- KASIRGANIN ARİFESİ

Yazar: Jean Rabe
Özgün Adı: The Eve of the Maelstrom
Çeviren: Cihan Karamancı
Yayınevi: Ankira Yayınevi
Sayfa Sayısı: 320

En güçlü iki ejderha derebeyi Ansalon’un mutlak hakimiyeti için karşı karşıyalar!
Malystryx ve Khellendros uzun süredir iş birliği içindeydiler. Ancak ejderhalar büyür ve kuvvetlenirken, egoları ve güce duydukları açlık da artıyor. Malysryx, tüm ejderhalar içinde en kudretli ve en kötü olanı, sadece kendi diyarını yönetmekle yetinmek niyetinde değildir ve artık tanrılık mertebesine yükselmeyi istemektedir.
Anavatanlarını mahveden ejderhalara karşı verdikleri savaşta Palin Majere ve arkadaşları kararlılıklarını koruyorlar. Acaba bu zorlu işin üstesinden gelebilecekler mi?
BEŞİNCİ ÇAĞ’ın ilk destansı üçlemesi son bulurken, hem kötü kalpli ejderhalar arasındaki savaş, hem de iyilik adına verilen mücadele iyice şiddetleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...