22 Şubat 2012 Çarşamba

Raistlin Tarihçeleri

1- RUHDÖVENİ

Yazar: Margaret Weis
Özgün Adı: The Soulforge
Çeviren: Çiğdem Çoygun
Yayınevi: Laika Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 440

Bir büyücünün ruhu, büyünün potası içinde eritilip şekillendirilir.Raistlin Majere, büyü öğrenmesi için onu bir okula kaydettiren başbüyücüyle tanıştırıldığında altı yaşındadır. Orada, tanrıların armağanına ve yeteneğine sahip; ancak acı çeken çocuk, büyüyü kurtuluşu olarak görmeye başlar. Onun üzerinde kararan gölgelerin Ansalon’un tamamına yayılmakta olduğunu anlayan Yüksek Büyücülük Kulesi’ndeki büyücüler gizlice onu izlerler.
En sonunda Raistlin, bir büyücü olma idealine yaklaşır. Ama önce Yüksek Büyücülük Kulesi’nde korkunç bir Sınav’dan geçmelidir. Tüm yaşamını sonsuza dek etkileyecek bir Sınav’dan… eğer hayatta kalırsa…


2- SİLAH KARDEŞLİĞİ

Yazar: Don Perrin - Margaret Weis
Özgün Adı: Brothers in Arms
Çeviren: Çiğdem Çoygun
Yayınevi: Ankira Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 466

Gençliğin Masumiyeti Savaşta Kayboluyor!
Umudun Sonu şehrinin kuşatması sırasında genç büyücü Raistlin, kendisini ve kardeşini kurtarmak için ideallerini ardında bırakmak zorundadır. Raistlin ve Caramon asker olarak eğitilirken, uzaklarda bir yerlerde başka bir ruh daha savaşın ateşinde dövülmektedir. Başka bir yol seçilmiş ve geleceğin ejderha yüceefendisi güçlenmeye başlamıştır. O, Kitiara uth Matar’dır, ikizlerin üvey kardeşi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...