24 Şubat 2012 Cuma

Ateş Rüzgarı Serisi

1- RÜZGAR ÇALGISI

Yazar: William Nicholson
Özgün Adı: The Wind Singer
Çeviren: Aslı Kurtsoy Hısım
Yayınevi: Remzi Kitabevi
Sayfa Sayısı: 263

Okuldan nefret ediyorum! Derecelendirmeden nefret ediyorum! Daha yükseğe ulaşmak istemiyorum! Daha çok çalışmayacağım! Yarının bugünden daha iyi olması için çaba göstermeyeceğim! ‘Büyük Sınav’dan nefret ediyorum!Etrafı duvarlarla çevrili kent devleti Aramanth’da sınavlar her şeydir. İnsanların yaşamı, sınavlardaki başarılarına göre belirlenmektedir. Aramanthlı genç bir kız olan Kestrel Hath bu sisteme başkaldırınca Başmüfettiş ailesini en ağır cezaya çarptırır. Kestrel, ailesi için bir çıkış yolu ararken, rüzgar çalgısının sırrını öğrenir ve ikiz kardeşi Bowman’la birlikte, Aramanth’ın geleceğini tehdit eden korkunç gücün kaynağına doğru zorlu bir yolculuğa çıkar.


2- İMPARATORLUĞUN KÖLELERİ

Yazar: William Nicholson
Özgün Adı: Slaves of the Mastery
Çeviren: Aslı Kurtsoy Hısım
Yayınevi: Remzi Kitabevi
Sayfa Sayısı: 263

Kestrel Hath ve erkek kardeşi Bowman’ın Rüzgar Çalgısı’nı çalıştırmalarının ardından beş yıl geçmiştir. Aramanth kenti daha hoşgörülüdür artık…. ve daha zayıf.İmparatorluğun acımasız askerlerinin saldırısına karşı koyamadan Aramanth alevler içinde kalırken, halk köle olarak uzunbir yürüyüşe çıkarılır. Kentin düşmesinden sonra birbirinden haber alamayan Kestrel ve Bowman intikam içinyemin ederler. Ancak önce İmparatorluğun sırrını öğrenmek zorundadırlar.


3- ATEŞ ŞARKISI

Yazar: William Nicholson
Özgün Adı: Firesong
Çeviren: Aslı Kurtsoy Hısım
Yayınevi: Remzi Kitabevi
Sayfa Sayısı: 280

Ateş Şarkısı, anayurtlarına ulaşmak için yola düşen tutsak Manth halkının destanıdır. Açlık, kar fırtınası ve acımasız Morahlılara karşı onların tek kurtarıcıları anne Ira Hath’tır. Ancak o da bu yolculukta zayıf düşmüştür.Kestrel, annesi Ira Hath zayıf düşmüşken anayurda ulaşmanın ne zorluklar getireceğini bilmektedir. İkiz kardeş Bowman ise gizemli Albrad’dan öğrendikleriyle kendini halkının kurtuluşuna adamak üzere hazırlanmaktadır. Bu arada Ateş Rüzgârı, yaşama umudunun önünde hızlanarak esmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...