24 Şubat 2012 Cuma

Anita Blake Serisi

1- SUÇLU ZEVKLER

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Guilty Pleasures
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 352

“Doğru söylüyordu. Kapıyı kapatıp onu karanlık ve sıcak yolda bıraktım. Ölüleri diriltip yaşayan ölüleri huzura kavuşturuyordum. Yaptığım şey, kimliğim buydu. Eğer motivasyonumu sorgulamaya başlarsam, vampirleri öldürmeyi de bırakırdım. Bu kadar basitti. Bu gece motivasyonumu sorgulamıyordum, o zaman hâlâ, bana verdikleri ismi taşıyan bir vampir avcısıydım. Ben Cellattım.”
Ruhun karanlık arzularını, Laurell K. Hamilton’dan daha iyi kimse bilemez.
New York Times çok satanlar listesinin üst sıralarından inmeyen Hamilton, Suçlu Zevkler’de bizi Anita Blake ile tanıştırıyor. Anita, esmer, ufak tefek ama çok tehlikeli bir ölü diriltici ve vampir avcısı. Fakat şehrin en güçlü vampiri onun yardımına ihtiyaç duyunca, Anita en büyük korkusuyla yüz yüze geliyor: Karşısında kendi duyduğu açlığı Anita’da da uyandırıp onu baştan çıkartabilecek bir adam var.
Karanlık sokaklarda bir köşeye sinmiş, avlanmayı beklerken yaratıkların korktukları tek bir kişi var: Anita Blake…


2- GÜLEN CESET

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: The Laughing Corpse
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 368

Laurell K. Hamilton’ın romanları, okuyucuları, ölü diriltici ve vampir avcısı Anita Blake’in tehlikeli dünyasına götürüyor. Yeraltından bir yaratık St. Louis’de dehşet saçıyor. Ve Anita bazı sırların gömülü, bazı insanların da ölü kalması gerektiğini öğrenmek üzere…
“Çok tehlikeli biriymişim gibi davranıyorlar bana. Oysa hiç abartmıyorum ki… Ölüleri diriltip birkaç vampir öldürüyorsun sonra da insanlar seni canavar olarak görmeye başlıyor. Tamam, bu bazen üzücü. Ama artık… Avantajları da var. Cidden buraya silahsız geleceğimi mi sandın, diye sordum mesela. Sesim kulakta ciddi ve gerçekçi tınlıyordu. Hayatın üstüne bahse girmek ister misin?”
“Yetişkinler için Vampir Avcısı Buffy… Aksiyon hiç durmuyor.” - The New York Review


3- LANETLİLER SİRKİ

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Circus of the Damned
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 375

Laurell K. Hamilton, başroldeki Vampir Avcısı Anita Blake’in liderliğinde, doğaüstü zevklerin ve acıların hüküm sürdüğü bir dünya yaratıyor. Güçlü, yüzlerce yıl yaşında bir vampir şehre geldiğinde, şehrin ruhu ve Anita’nın hayatı pahasına vampirlerin savaşı başlıyor.
“Korktuysam ne olmuş yani? Gitmem gerekiyordu. Ne kadar erken gidersem eve, o kadar da çabuk dönebilirdim. Keşke Jean-Claude’un işleri kolaylaştıracağına inanabilseydim. Jean-Claude sözkonusu olduğunda hiçbir şey basit değildir. Ondan bu geceki cinayetlerle ilgili bir şey öğrenseydim bunun bedelini öderdim ama parayla değil… Zira Jean-Claude’da para çok. Ama hayır, onun istediği daha çok acı, daha çok şehvet ve daha çok kan.”


4- KAÇIK KAFE

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: The Lunatic Cafe
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 407

“Lanet olsun, yaşıtlarımdan çıkacak birini bile bulamayan pek çok kadın tanıyordum. Richard’a kadar ben de onlardan birisiydim. Şehrin Vampir Efendisi’yle sıradan birisiymiş gibi çıkmayı hayal bile edemiyordum. Onunla sevişmeyi hayal edebiliyordum ama çıkmayı edemiyordum.”
Bir kafada olağanüstü olaylar uzmanı… Hem animatör, hem de vampir avcısı. Anita Blake. Kötülerle dolu dünyadaki iyilerden birisi.Anita yerel kurtadam sürüsünün liderine aşık oluyor. Bu güne kadar hayatta kalmıştı ama bu aşk ölümüne yol açabilirdi…
“Vahşi ve eğlenceli.” - Publishers Weekly


5- KANLI KEMİKLER

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Bloody Bones
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 453

“Herkes bana doğru döndü. İki dişi vampir gülümsedi; bu durum hiç hoş değildi. Bana sanki ortasında ne olduğunu merak ettikleri bir parça şekermişim gibi bakıyorlardı. İçim yumuşak ve tatlı mıydı, yoksa fındıklı ve sert miydi? Erkeklerin böyle beni gözleri ile soyduğu olmuştu ama daha önce birisinin derim soyulunca nasıl görüneceğimi merak ederek baktığı olmamıştı.”
Anita Blake yine iş başında. Ama bugün her zamankinden daha da meşgul. Anita’nın kendi yeteneklerinden şüphe etmesine neden olacak iki iş birden çıkıyor: İki yüz yaşındaki cesetlerden oluşan koca bir mezarlığı diriltmek ve daha önce görmediği bir şekilde öldürülen Missourili gençlere ne olduğu ortaya çıkarmak…


6- ÖLÜM DANSI

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: The Killing Dance
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 472

Birisi beni Öldürmeye çalışıyordu…
Bunda yeni bir şey yoktu ama birisi işin uzmanından yardım alıyordu… Neredeyse korkuyor olmayı dileyecektim. Korku sizi canlı tutardı; ilgisizlik tutmazdı.
Dışarıda bir yerlerde, yarından itibaren, birisinin günlük yapılacak işler listesinde benim adım da olacaktı. Kuru temizlemeden kıyafetleri al, Anita Blake’i öldür.”
Anita ölüler kadar canlılarla da uğraşmak zorunda. Peşinde kiralik katiller de var. Jean-Claude, Rİchard Zeeman ve Anita Biake üçgenindeki ilişkiler yeni bir aşamada. Kurtadam sürüsüne kim lider oiacak? Hasta bir yaştı vampir Anita’dan yardim istiyor… Okumaya başlamadan önce derin bir nefes alın!


7- YANMIŞ KURBAN

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Burnt Offerings
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 528

Sağlam ve sert duruşlu kadın karakterlerden hoşlanıyorsanız, Anita Blake maceraları tam size göre.
Anita Blake bir Vampir Avcısı. İşin aslı o bir canavar avcısı. Gerçi Bazen canavarlar da insan ve bazen Anita da kendisinin onlardan biri olduğuna dair kuşkuya kapılıyor. Anita bizimkine çok benzeyen bir dünyada yaşıyor. Farksa şu: Gece ortaya çıktığı düşünülen şeyler tamamen gerçek. Vampirler, büyüler, zombiler, kurtadamlar, kılıktan kılığa giren yaratıklar… Bunların hepsi var ve Anita sürekli iş üstünde.
“Dur durak bilmeyen aksiyon, zeki konuşmalar ve buğulu seks sahneleriyle dolu bu Anita Blake romanının adı Anne Rice ve Tanya Huff hayranlarını da çekecek.” - Library Journal


8- MAVİ AY

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Blue Moon
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 578

“Gerçek Bir Koşturmaca. Büyük Romantik Heyecanlar Ve Erotik Ürperişler.” -The New York Times
Delice bir tutkuyla bağlandığı sevgilisini arkasında bırakarak eski nişanlısına yardıma koşan vampir avcımız Anita Blake ile birlikte aşk ve sevgi bağları üzerine kafa patlatacağımız müthiş bir kurtarma operasyonu: Mavi Ay
Anita: “Richard bir alfa kurtadamdı. Tek ciddi kusuru da buydu. Onu birini yerken gördüğümde ayrıldık.”
Ne olursa olsun, insan eski nişanlısını kolay kolay unutamaz, aradaki bağ kolay kopamaz. Anita Blake de gecenin üçünde, Jean-Claude’a aşık olmadan önce, yani bir zamanlar nişanlı olduğu Richard vesilesiyle arandığında, haberlerin iyi olmadığını sezdi. Görünüşe göre Richard tecavüzden içeri tıkılmıştı. Anita onun bir canavar olduğunu biliyordu ama sadece bu kadar, tecavüzcü olmadığına, olamayacağına da adı gibi emindi. Richard’ın masumiyetini kanıtlamak vazifesi artık Anita’nındı. Mavi ay yükselip de kurtadam için daha büyük belalar doğurmadan önce Anita tüm sorunları çözmeliydi.


9- KARACAMDAN KELEBEK

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Obsidian Butterfly
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 847

“Kana bulanmıştım ama kanayan ben değildim, o yüzden de sorun yoktu.”Laurell K. Hamilton yarattığı ve acayip dünyaya bir kez daha hoş geldiniz! Vampirler, kurtadamlar, kediadamlar, zombiler ve her türlü çeşit iğrenç sürüngen ipini koparmış geziniyor.
Anita Blake, Vampir Avcısı serisinin bu dokuzuncu macerasında akıl hocası Edward ile ortak çalışıyor.
Sert, seksi, vampir avcısı, zombi animatörü ve St. Lois’teki doğaüstü cinayetlerde polis danışmanı olan Anita Blake, Laurell K. Hamilton’ın bu müthiş dizisinin dokuzuncu bölümünde New Mexico’daki canavarların peşine düşüyor.
Anita’nın çetincevizliği ve tutkulu kişiliği Karacamdan Kelebek’i canavarlarla dolu, kanınızı donduran bir okuma macerasına dönüştürüyor. New Mexico’nun çölleri ve heybetli dağları eşliğinde seyreden, bu Aztek ritüeli tadındaki hikâyeye doyamayacaksınız.


10- ZİNCİRLENMİŞ NARKİSSOS

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Narcissus in Chains
Çeviren: Mert Süğlün
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 834

“Yüzümdeki ifade, belli , onu korkutmuştu. Zira kocaman açılan gözlerinde ve aşağılık yüzünde, dehşete benzer, insani bir an yakaladım.”
Ben, Anita Blake. Canavar öldürüyorum. Gerçi gecenin bir vakti eve döndüğümde düşünmek istediğim son şey, işim ama Zincirlenmiş Narkissos Kulübünden bir leoparadam kaçırıldığı için düşünmek zorundayım. Dışarıda, istedikleri zaman şekil değiştirebilen suçlular ve doğaüstü yaratıkların mücadeleleriyle dolu, karanlık bir dünya var. Şehrin Vampir Efendisi Jean-Claude’u altı aydır görmediysem de şu anda -bedeli ne olursa olsun- yardımına ihtiyacım var. Biri kurtadamları hedef aldı. İkimiz birlikte onları kurtarmak zorundayız.


11- GÖKMAVİSİ GÜNAHLAR

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Cerulean Sins
Çeviren: Barbaros Bostan
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 688

“Kadın iki bin yaşında bir vampir,” dedi Anita. “Onların amacı, alışkanlığı ve düşüncesi değişmez. Ya da biz öyle sanıyoruz.”Nereden nereye! Bir zamanlar ne kadar canavar varsa hepsinin ezeli düşmanıydı Anita. Fakat o artık hem Şehir Efendisi Jean – Claude’un, hem de şekil-değiştirici leoparadam Micah’nın eşi. Anita bir yanıyla insanken, sonsuz arzusu ve açlığıyla bir kadın aynı zamanda.
Yüzyılları devirmiş bir vampir, Jean – Claude’u ve grubunu hedef alınca, Anita da kendini ilk kez böylesine amansız bir savaşın içinde buldu. Tüm şeytani güçlerine ihtiyacı vardı. Amacı belliydi. Ne olursa olsun sevgililerini kurtaracaktı.
“Seksi, heyecanlı, kusursuz bir ironi… Ateşli bir eğlence.” - Jayne Ann Krentz


12- LEOPARADAM MİCAH

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Micah
Çeviren: Deniz Evliyagil
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 264

Ölüleri diriltmenin sayısız nedeni olabilir. Bazen iş için diriltirsin, bazen aşk. Daha özel sebepler için de ölüler geri getirilir.
“Federaller ifade veremeden ölen bir tanığı diriltmem için benimle anlaştı. İş başa düşmüştü. Philadelphia’ya giden bir uçağa bindim. Yalnız değildim. Yanımda Micah vardı.
Leoparadamların kralı. Ve ben onun kraliçesiydim. Çok sevgilim var benim. Bakışlarıyla kanımı kaynatabilense sadece Micah. Onun kedi gözleri yok mu! Yanımda olduğu için mutluydum. Otel odamıza girdiğimizde Micah, ilk kez başbaşa kaldığımızı söyledi. Diğerleri yoktu, sadece ben ve o! İçimde nefes kesen korkular, yürek söken şüpheler ve Micah.”
“Kalbinizi yerinden oynatacak!” - Detroit Free Press


13- ŞEYTANİ DÜŞLER

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Incibus Dreams
Çeviren: Beril T. Uğur
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 1064

Polislerin ya da federallerin üstesinden gelemediği davalarda danışmanlık yapan Anita, striptizcileri hedef alan bir seri katili bulmakla görevlendirildi. Ancak işi kolay değildi. Çünkü o, gelmiş geçmiş en acımasız vampir Jean – Claude’un sevgilisiydi. Ve katil yakınlarda bir yerdeydi. Hissediyordu bunu. Aklı karıştı. Şüphe ruhunu kemirmeye başladı. Zaten bunalmıştı. Birden fazla sevgilisi, birden fazla hayatı…
Birden fazla ömür sürenler birden fazla ölür Anita! Yaşadıkları Anita’nın bile sınırlarını zorladı, zorladı… Sonunda dayanamadı Anita, çizgiyi aştı.
“Tüyler ürpertici bir yolculuk.” - St. Louis Post


14- ÖLÜMCÜL DANS

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Danse Macabre
Çeviren: Barbaros Bostan
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 784

“Kasımın ortasıydı. Koşuya çıkmam gerektiği halde evimde, kahvaltı masama oturmuş, erkekler, seks, kurtadamlar, vampirler ve ortada bir evlilik olmadığı halde sevişmekten asla çekinmeyen kadınların en çok korktuğu şey hakkında konuşuyordum…”
- Anita
Anita tehlikeli bir durumla karşı karşıyaydı. Şehrin başvampiri Jean-Claude, kurtadam Richard ve Anita arasındaki cinsel güç yeni seviyelere ulaşıyordu. Jean-Claude’un başvampir olarak gücü artarken sağı solu belli olmayan Richard ise değişiyordu.
Günler geçiyor ve Anita’nın aklını karmaşık vampir politikaları dışında bambaşka şeyler meşgul ediyordu. Asırlardır kadınların kabusuna dönüşen endişe bir türlü peşini bırakmıyordu. Hamile miydi? Hamileyse, bebeğin babası ya vampir, ya kurtadam, ya da tamamen başka türlü bir şeydi. Ölüleri dirilten ve vampirleri avlayan bir federal mareşalin bebek büyütmesini akıl mantık almıyordu. Hiçbir ölümlü ya da ölümsüz yaratık Anita’yı böylesine korkutmamıştı!


15- HARLEQUIN ÖLÜM CEZASI

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: The Harlequin
Çeviren: Deniz Evliyagil
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 640

Anita’nın güçle dolup taşan dünyasına bazı davetsiz yaratıklar geldi. Üstelik öyle korkutucuydular ki, yüzlerce yıllık vampirler bile adlarını ağızlarına almaya cesaret edemiyordu.
Harlequin’den Anita’ya hediye paketi içinde bir uyarı geldi. Tam da Anita’nın bulacağı bir yere bırakılan pakette, incecik kağıtlara dikkatle sarılmış, basit, beyaz bir maske vardı. Jean-Claude’un dediğine göre, maskenin beyaz olması iyiye işaretti. Beyaz, sadece izlendikleri anlamına geliyordu.
Anita Blake’i şehrin başvampiri Jean-Claude’a ve kurtadamların Ulfric’i Richard’a bağlayan güç, hızla büyüyor ve değişiyordu. Yarattıkları gücün büyüklüğü, sonunda birilerinin ilgisini çekmişti ve bu, kimsenin isteyeceği bir ilgi değildi. Artık Jean-Claude’la Richard aynı safta yer almak zorundaydı. Nathaniel ve Micah’nın, bütün sevgilerini ve yardımlarını Anita’yla paylaşmaları gerekiyordu. Anita da çaresizce Edward’dan yardım istemek durumundaydı.
Anita Blake, vampirler üzerinde etkili. Harlequin’se Anita üzerinde!


16- KARAKAN

Yazar: Laurell K. Hamilton
Özgün Adı: Blood Noi
Çeviren: Selim Yeniçeri
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 465

Arkadaşına yaptığı bir iyilik, Anita Blake’i üstat vampir Jean-Claude’un hükümdarlığını tehdit eden büyük bir skandalın ortasına atacak ve onu, antik bir vampir kraliçesinin yükseliş planında bir piyon haline getirecekti.
Kurtadam Jason Schuyler’ın Anita Blake’e ihtiyacı vardı; bir vampir avcısı, federal ajan veya nekromansır olarak değil, bir dost olarak. Jason, ölüm döşeğindeki babasına veda etmek ve sadece birkaç günlüğüne bile olsa güzel bir kadınla sıradan bir ilişki yaşayan, sıradan bir adam gibi görünmek istiyordu. Küçük bir kasabada gerçek kimliklerini saklamak ne kadar zor olabilirdi ki?
Anita Blake artık yeterince deneyim kazanmış olmalıydı.
Bütün vampirlerin kraliçesi Marmee Noir, bir hamle yapmak için bu haftasonunu seçecekti. Her nasılsa, Anita’yla Jean-Claude’u birleştiren bağlantıyı keserek Jean-Claude’un olanları hissetmesini engelleyecekti. Uyurken bile tehlikeli olan ve bin yıldır Avrupa’nın ücra bir köşesinde karanlığa gömülü kalan Marmee Noir, güç kazanmak için kalkmıştı. Anita’ya daha önce de saldırmıştı ama asla şimdiki gibi hissetmemişti. Marmee Noir, Anita’da düşmanlarını titretmesini sağlayacak bir şeyin varlığının farkına varacaktı…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...