22 Şubat 2012 Çarşamba

Kayıp Tarihçeler Serisi

1- CÜCE DERİNLİKLERİ EJDERHALARI

Yazar: Margaret Weis-Tracy Hickman
Özgün Adı: Dragons of the Dwarven Depths
Çeviren: Çiğdem Çoygun
Yayınevi: Laika Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 465

Raistlin, Skullcap olarak bilinen lanetli kaleye doğru tuhaf bir şekilde çekilirken, Tanis ve Flint, Thorbardin’deki cüce krallığına girmenin yolunu ararlar. Sturm, efsanevi Kharas’ın Çekicini ararken; Tika sevdiklerini ölümden kurtarmak için tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkar.
Ama asıl kritik sınav, Flint Fireforge için… Kahramanlar, ejderanların tehdidi altındaki savunmasız kaçakların hayatlarını kurtarmak için zamana karşı yarışırken; Flint herkesin geleceğini etkileyecek bir konuda zor bir seçim yapmak zorunda kalacak…
Ve tüm bu yolarkadaşlarının tatlı belası bir kender, korkusuzluğu, hareketliliği, yaramazlıkları, her daim dolu keseleri, hiç durmayan çenesi ve elleri ile Tasslehoff Burrfoot…
Yolarkadaşları geri döndü.!


2- YÜCEEFENDİ GÖKLERİ EJDERHALARI

Yazar: Margaret Weis-Tracy Hickman
Özgün Adı: Dragons of the Highlord Skies
Çeviren: Çiğdem Çoygun
Yayınevi: Laika Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 472

Herkesin korktuğu Mavi Leydi Kitiara, bir ejderha küresini aramaları için üç Solamniya Şövalyesini Buzsınırı’na gönderecek bir entrikaya karışırken, rakibi Laurana da kendi kaderine doğru bir yolculuğa koyulur. Bu yolculukta Laurana, Sturm, Tasslehoff ve Flint, tehlikeli bir görev üstlenmiş üç şövalyeye katılırlar.
En çetin sınava girecek olan ise Kitiara’dır; O, Krynn üzerindeki en korkulan yerde -Dargaard Kalesi’nde- bir gece geçirmeye yemin etmiştir. O korkunç yere giden hiç kimse geri dönmemiştir. Ancak Kitiara, ya Soth ile yüzleşecek ya da Kraliçesinin ellerinde ölecektir.
Yol arkadaşları geri döndü; ama düşmanları da!


3- KUM SAATİ BÜYÜCÜ EJDERHALARI

Yazar: Margaret Weis-Tracy Hickman
Özgün Adı: Dragons of Hourglass Mage
Çeviren: Çiğdem Çoygun
Yayınevi: Laika Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 336

Kimseye sormadan Siyah Cübbe olmayı seçen Raistlin Majere, elindeki ejderha küresiyle, Kara Kraliçe’nin hizmetinde güç arayışına devam etmek için Neraka’ya gider. Takhisis’in kazanması halinde sonsuza dek onun kölesi olacağını fark edince de tehlikeli ve ölümcül bir oyuna başvurur.
Artık hem İmparator Ariakas hem de Neraka’daki direniş güçleri için çalışmaktadır.
Raistlin ve Yolarkadaşları, nihai maceralarıyla geri dönüyor!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...